Opis techniczny drzwi

Drzwi wejściowe Mikea są przeznaczone do stosowania jako drzwi zewnętrzne do budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz wejściowe wewnętrzne do mieszkań w budynkach wielorodzinnych lub innych pomieszczeń w tego typu budynkach.
Drzwi produkowane są w wersji bezprzylgowej z ościeżnicą metalową (pełną lub połówkową) oraz z ościeżnicą drewnianą i progiem.

Konstrukcja skrzydła drzwiowego

  • ramiak z klejonki drewna sosnowego,
  • poszycie skrzydła wykonane z blachy stalowej ocynkowanej pokrytej wysokiej klasy farbą nawierzchniową, lub powłoką polichlorku winylu z rysunkiem słoi drewna
  • wypełnienie skrzydła samogasnąca pianka poliuretanowa.

Konstrukcja ościeżnic

(A) Ościeżnica metalowa

Pokryta farbą proszkową w kolorze RAL dopasowanym do koloru skrzydła, wyposażona w uszczelkę akrylową oraz dolną poprzeczkę stabilizującą ją na czas transportu.
Nowość: metalowe drewnopodobne – pokryte powłoką w strukturze drewna dobraną pod kolor skrzydła, wyposażone w uszczelkę akrylową.

(B) Ościeżnica drewnianą

Wykonana z klejonki drewna sosnowego pokryta farbą akrylową w kolorze RAL dopasowanym do koloru skrzydła, wyposażona w uszczelkę akrylową oraz próg dębowy lub bukowy lakierowany z uszczelką.

Nowość! drewniana okleinowana – pokryta folią drewnopodobną w kolorze skrzydła, wyposażona w uszczelkę akrylową oraz próg bukowy lakierowany z uszczelką.

Wyposażenie drzwi

  • trzy zawiasy z regulacją położenia skrzydła w dwóch płaszczyznach i podwójnymi elementami antywyważeniowymi,
  • dwa zamki ryglowe: główny i dodatkowy firmy „LOB”,
  • listwa z PCV zasłaniająca rygle zamków (przylga),
  • ewentualne przeszklenie – witraż w szybie zespolonej, bezpiecznej o parametrach izolacyjnych standardowej szyby okiennej.
  • Metalowe skrzydło drzwiowe jest wypełnione pianką PCV. Zastosowanie pianki poliuretanowej w skrzydle oraz uszczelek akrylowych w ościeżnicach owocuje bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Konstrukcja jest bardzo lekka, wytrzymała i niepodatna na odkształcenia. Zastosowane techniki wykończenia powierzchni sprawia, że drzwi przez wiele lat zachowują estetyczny wygląd i nie wymagają renowacji.

Szerokość
Drzwi jednoskrzydłowe niezależnie od wersji zapewniają światło ościeżnicy 80 lub 90 cm (zgodne z Dz. U. Nr 75, §62.1, z dnia 15.06.2002). Drzwi dwuskrzydłowe zapewniają światło ościeżnicy 121 lub 131 cm.

Nowość! Opcjonalnie istnieje możliwość wyprodukowania drzwi dwuskrzydłowych o świetle przejścia „160”, „170” i „180”. Drzwi w podanych szerokościach produkowane są na ościeżnicach stalowych(połówkowych lub pełnych) oraz drewnianych.

Wysokość
Wszystkie drzwi niezależnie od wersji zapewniają światło ościeżnicy 201 cm.